Tri, četiri, sad...
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Zdravstvo - repair?

3 posters

Go down

Zdravstvo - repair? Empty Zdravstvo - repair?

Komentar by eyes Tue Feb 05, 2008 2:48 pm

Eh ovu potencijalnu diskusiju stavila sam u ovaj podforum jer se tice posla, zaposlenosti isl....

Zanim me slijedece? Kako bi mogao da se popravi odnos pacijent- zdravstveni kadar?

I sami smo svjesni cinjenice da u zdravstvu i lijecnickoj pomoci prolazi sve osim konkretan odnos i da je stela odlucujuci faktor covjekovog zdravlja!

Naime, zapanjila me situacija na studenstsoj poliklinici. Desava se slijedece:
Medicinska sestra, srednjeg obrazovanja i ne Bog zna kakvog intelekta, sjedi u kartoteci i puši, sva nadrkana, nervozna, jer joj me mrsko i onaj karton da nadje, odnese doktoru knjizivu s kartonom i prozove pacijenta. Prilazi djevojka, onako totalno iscrpljena, blijeda, premorena, kise, kaslje, crvenih ociju i bas se dalo vidjeti da nije dobro. Nesto joj rece kroz onaj prozorcic, kad ce sestra :" Sta trebas ti, sta hoces, sta hoces jos? Ne moze to, ne moze!" U tom momentu dolazi momak od doticne djevojke, frku napravi, poce se derati, da bi ova na prepad uradila svoj posao za koji je placena da radi!

I sta covjek da pomisli, sta da uradi?

Kako se boriti protiv neobrazovanih, drskih, neuljudnih medicinskih sestara, koja su se po Hipokratu zaklele da ce svoj posao obavljati humano i savjesno?!!
eyes
eyes
Admin
Admin

Female
Broj komentara : 48
Age : 39
Mjesto : Sarajevo
Humor : Veoma humoristicna
Registration date : 2008-02-03

Na vrh Go down

Zdravstvo - repair? Empty Re: Zdravstvo - repair?

Komentar by anna Wed Feb 06, 2008 6:24 pm

nije to ništa Basketball u Splitu je jučer (prekjučer) umrla žena u bolnici u čekaoni jer je nisu tili primit a bilo joj loše i eto jadnica odapela čekajući red ... jedan karton manje , hebe se koga ...
anna
anna

Female
Broj komentara : 84
Age : 43
Mjesto : split
Registration date : 2008-02-04

Na vrh Go down

Zdravstvo - repair? Empty Re: Zdravstvo - repair?

Komentar by ilegalna Wed Feb 06, 2008 6:32 pm

a kako? nikako moja selma...sve sam to iskusila ganjajuci tati doznake i na kraju kad stignem na red, ne da mi trazeno a sve donijela crno na bijelo...

Nisu svi isti doduse, meni su roditelji zdravstveni radnici i divim im se koliko rade...
ilegalna
ilegalna
Admin
Admin

Female
Broj komentara : 65
Age : 37
Registration date : 2008-02-02

https://bosnia.catsboard.com

Na vrh Go down

Zdravstvo - repair? Empty Re: Zdravstvo - repair?

Komentar by Sponsored content


Sponsored content


Na vrh Go down

Na vrh


 
Permissions in this forum:
Ne možete odgovoriti na teme ili komentare u ovom forumu