Tri, četiri, sad...
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Udaja/ženidba u današnje vrijeme - ludost ili normalan čin?

3 posters

Go down

Udaja/ženidba u današnje vrijeme - ludost ili normalan čin? Empty Udaja/ženidba u današnje vrijeme - ludost ili normalan čin?

Komentar by anna Sat Feb 09, 2008 4:49 pm

Možda je tema malo preozbiljna ali stvarno dođe čoviku da se zapita dali je živa ludost na kompletnu današnju situaciju (i državu u kojoj živimo) uraditi tako ozbiljan korak. Brak je svetinja to vjerovatno svi znamo ali mladi danas završe i fakultet, imaju znanje, imaju i volju za radit ALI NEMAJU GDJE, ako se i zaposle onda ih ili ne osiguraju odmah ili im se da manja plaća (ko fol početnička...) i uvijek se nešto zalomi na nama pa onda dođu ovi stariji (roditelji , rodbina) i krene njihova prodika tipa A ŠTO SE NE ŽENITE, STVARATE OBITELJ I DJECU, GODINE VAM BEZZE PROLAZE ... I SL. ali kako oni ne razume da je to danas jako teško ako ne i gotovo nemoguće npr. doći do svog stana ili stalnog zaposlenja gdje bi imao i neku normalnu (pristojnu) plaću.
Pa moj je stav da nitko od nas nije glup i svi mi znamo što bi bilo idealno ali zar smo mi sad bezobrazni i pokvareni iz razloga što duljimo sa tim korakom jer bi volili imat nešto svoje i koji dinar u džepu. Pa najlakše je stvorit sirotinju i imat 5 djece ili više ali tu dječicu treba školovat, priuštit im normalan život pa ne želim odgajat svoje dite da bude željno svega , jadno , golo i boso... Oni to ne kuže, njihov je stav (velike većine) da smo mi mladi previše zahtjevni i razmaženi a glavna im uzrečica ''A KAKO SMO SE MI ODGOJILI ILI KAKO SMO VAS ODGOJILI I ISTO STE NARASLI'' ... ali vrimena se mjenjaju. Ja prva želim svom djetetu (pa i sebi i mužu) priuštit sve u nekim normalnim granicama i smatram da zato nisam bezobrazna niti da previše tražim, samo uvjete za normalan život.

confused confused confused
anna
anna

Female
Broj komentara : 84
Age : 43
Mjesto : split
Registration date : 2008-02-04

Na vrh Go down

Udaja/ženidba u današnje vrijeme - ludost ili normalan čin? Empty Re: Udaja/ženidba u današnje vrijeme - ludost ili normalan čin?

Komentar by asterix Sat Feb 09, 2008 5:29 pm

Hmm.... mogao bih reci da se u potpunosti slazem sa svim navedenim gore. Istina, danas fakat je tesko da se stupi u brak. Pa i kad se ima uslova, nekako se mentalitet danas promijenio i dosta djevojaka kao i momaka sama po sebi razmislja ko fol : rano je meni za to, ne mogu ja se vezat, ne mogu ja ovo ono. Al u globalu, jeste, taj financijski problem je primarni problem kod nas U bIH, a vjerujem Boga mi i u HR i Srbiji. Medjutim, posto sam ja malo ko romanticar i sanjar, fakat, bar u pocetku, ako se neko istinski voli, nek se uzme, nek zive skormno u nekom stancicu, nek NE prave djecu, ali nek rade sve skupa. Takvi parovi najduze izdrze, ali rjetke su te osobe koje bi fakat i ostale u dobru i zlu sa dragom osobom... Kada bih nasao takvu djevojku, koja bi samnon od samog pocetka , kada sam nista, pa do kraja ostala... odmah bihje ozenio Wink

Inace, moja najduza veza je trajala preko 4 godine, i bili smo ono vec ugovarali sve , napravili planove , kamaru stvari... malte ne predvjencanje, trebao sam je zaprositi prije par mjeseci... ok, skoro pa pola godine . Radi te osobe sam se vratio u BiH iz istanbula, al , hebaji ga, zivot je ponekad čupav Smile Ostavila me na pola puta, kada sam imao najvise problema, i nastavila dalje. Sada sam ja stao na noge, ali, da izvine, nek se goni u neku stvar Smile Zato, kad se ozenim, ozenicu se ama cisto iz ljubavi, inista drugo me ne zanima... Pa makar i zivjeli u nekoj kolibi hehehe Very Happy
asterix
asterix
VIP
VIP

Male
Broj komentara : 169
Age : 40
Mjesto : Orasje
Humor : Smjesan. Povremeno.
Registration date : 2008-02-04

http://www.soulfire.blogger.ba

Na vrh Go down

Udaja/ženidba u današnje vrijeme - ludost ili normalan čin? Empty Re: Udaja/ženidba u današnje vrijeme - ludost ili normalan čin?

Komentar by anna Sat Feb 09, 2008 5:39 pm

asterix (citat):Hmm.... mogao bih reci da se u potpunosti slazem sa svim navedenim gore. Istina, danas fakat je tesko da se stupi u brak. Pa i kad se ima uslova, nekako se mentalitet danas promijenio i dosta djevojaka kao i momaka sama po sebi razmislja ko fol : rano je meni za to, ne mogu ja se vezat, ne mogu ja ovo ono. Al u globalu, jeste, taj financijski problem je primarni problem kod nas U bIH, a vjerujem Boga mi i u HR i Srbiji. Medjutim, posto sam ja malo ko romanticar i sanjar, fakat, bar u pocetku, ako se neko istinski voli, nek se uzme, nek zive skormno u nekom stancicu, nek NE prave djecu, ali nek rade sve skupa. Takvi parovi najduze izdrze, ali rjetke su te osobe koje bi fakat i ostale u dobru i zlu sa dragom osobom... Kada bih nasao takvu djevojku, koja bi samnon od samog pocetka , kada sam nista, pa do kraja ostala... odmah bihje ozenio Wink

Inace, moja najduza veza je trajala preko 4 godine, i bili smo ono vec ugovarali sve , napravili planove , kamaru stvari... malte ne predvjencanje, trebao sam je zaprositi prije par mjeseci... ok, skoro pa pola godine . Radi te osobe sam se vratio u BiH iz istanbula, al , hebaji ga, zivot je ponekad čupav Smile Ostavila me na pola puta, kada sam imao najvise problema, i nastavila dalje. Sada sam ja stao na noge, ali, da izvine, nek se goni u neku stvar Smile Zato, kad se ozenim, ozenicu se ama cisto iz ljubavi, inista drugo me ne zanima... Pa makar i zivjeli u nekoj kolibi hehehe Very Happy


e ti si onda gadno prošao ali ipak u jednu ruku reci ''Bože fala ti što je sad pokazala pravo lice'' zamisli da ste se oženili a ti tek onda skužio koja je zmija, ipak si imao sriću u nesrići.
Svi smo mi romantičari u 20-tim godinama, daleko od toga da nismo ali kad se čovjek malo uozbilji, završi fax i uhavi tamo27 g. i više... laganini staješ na zemlju, sad si već formirana ličnost i više-manje znaš što želiš od života a želiš ono što i svi normalni ljudi... tamo do 30-te imat svoj mali stančić, osobu koju voliš , jednog bebača i normalan posao TO JE IDEALNO ZAR NE??
Samo zašto je tako teško doć do toga??
anna
anna

Female
Broj komentara : 84
Age : 43
Mjesto : split
Registration date : 2008-02-04

Na vrh Go down

Udaja/ženidba u današnje vrijeme - ludost ili normalan čin? Empty Re: Udaja/ženidba u današnje vrijeme - ludost ili normalan čin?

Komentar by asterix Sat Feb 09, 2008 5:46 pm

anna (citat):
asterix (citat):Hmm.... mogao bih reci da se u potpunosti slazem sa svim navedenim gore. Istina, danas fakat je tesko da se stupi u brak. Pa i kad se ima uslova, nekako se mentalitet danas promijenio i dosta djevojaka kao i momaka sama po sebi razmislja ko fol : rano je meni za to, ne mogu ja se vezat, ne mogu ja ovo ono. Al u globalu, jeste, taj financijski problem je primarni problem kod nas U bIH, a vjerujem Boga mi i u HR i Srbiji. Medjutim, posto sam ja malo ko romanticar i sanjar, fakat, bar u pocetku, ako se neko istinski voli, nek se uzme, nek zive skormno u nekom stancicu, nek NE prave djecu, ali nek rade sve skupa. Takvi parovi najduze izdrze, ali rjetke su te osobe koje bi fakat i ostale u dobru i zlu sa dragom osobom... Kada bih nasao takvu djevojku, koja bi samnon od samog pocetka , kada sam nista, pa do kraja ostala... odmah bihje ozenio Wink

Inace, moja najduza veza je trajala preko 4 godine, i bili smo ono vec ugovarali sve , napravili planove , kamaru stvari... malte ne predvjencanje, trebao sam je zaprositi prije par mjeseci... ok, skoro pa pola godine . Radi te osobe sam se vratio u BiH iz istanbula, al , hebaji ga, zivot je ponekad čupav Smile Ostavila me na pola puta, kada sam imao najvise problema, i nastavila dalje. Sada sam ja stao na noge, ali, da izvine, nek se goni u neku stvar Smile Zato, kad se ozenim, ozenicu se ama cisto iz ljubavi, inista drugo me ne zanima... Pa makar i zivjeli u nekoj kolibi hehehe Very Happy


e ti si onda gadno prošao ali ipak u jednu ruku reci ''Bože fala ti što je sad pokazala pravo lice'' zamisli da ste se oženili a ti tek onda skužio koja je zmija, ipak si imao sriću u nesrići.
Svi smo mi romantičari u 20-tim godinama, daleko od toga da nismo ali kad se čovjek malo uozbilji, završi fax i uhavi tamo27 g. i više... laganini staješ na zemlju, sad si već formirana ličnost i više-manje znaš što želiš od života a želiš ono što i svi normalni ljudi... tamo do 30-te imat svoj mali stančić, osobu koju voliš , jednog bebača i normalan posao TO JE IDEALNO ZAR NE??
Samo zašto je tako teško doć do toga??


Slazem se Wink Stim da su meni 24 godine, a od kuce sam otisao sa 14... od svoje 14 ili 15 godine radim ..tj, vecinom sam radio part time, a ljeti zimi full time... Sa 18 godina sam vec bio u Istanbulu, prezivio sam rat u BiH ... ne...vjeruj mi , prosao sam mnogo toga, i to sto sam u dvadesetim godinama nema nikakve veze sto sam romanticar Wink Jednostavno sam takav, na kraju krajeva, sta ti drugo preostaje danas u ovom svijetu olovnom osim da se nadas da ces naci osobu koja ce i u OVAKVOM SVIJETU da bude sretna sa tobom i da ti budes sretan sa njom ?
asterix
asterix
VIP
VIP

Male
Broj komentara : 169
Age : 40
Mjesto : Orasje
Humor : Smjesan. Povremeno.
Registration date : 2008-02-04

http://www.soulfire.blogger.ba

Na vrh Go down

Udaja/ženidba u današnje vrijeme - ludost ili normalan čin? Empty Re: Udaja/ženidba u današnje vrijeme - ludost ili normalan čin?

Komentar by tranceAddict Sun Feb 10, 2008 3:24 am

ne kontam se zeniti.
ja se za sebe samog mogu snaci uvijek radio sam,cinio se kao super posao za samca sam zaradjivao prilicno dosta,da mi svaki mjesec ostane prilicno puno para za neke hirove i zaebancije.
sad kad skontaz zena,hmm,pa hajd i da ona radi i bla bla,uzme se kakav kredit,i radis radis otplacujes,zivis skromno,dobijes otkaz promasis jednu ratu platiti,malo ti se nadupla,udjes u probleme,cijeli zivot se izvlacis.
nije to fino.

nisam guzonja nit imam para,nemogu priustit puno toga,al normalne uslove za zivot da,to mogu,i naravno samo iz ljubavi bi se ozenio,al nisam uopste razmisljao tome,prsten ja zena,ozbiljno ne.

nadam se da postoji neko takav,ko nece gledati "koliko vrijedim" u $ nego u dushi.
za sad se takva nije nasla,svakoj nesh fali.
tranceAddict
tranceAddict
Moderator
Moderator

Male
Broj komentara : 86
Age : 35
Mjesto : VaNcouver
Registration date : 2008-02-07

Na vrh Go down

Udaja/ženidba u današnje vrijeme - ludost ili normalan čin? Empty Re: Udaja/ženidba u današnje vrijeme - ludost ili normalan čin?

Komentar by anna Sun Feb 10, 2008 3:47 am

tranceAddict (citat):ne kontam se zeniti.
ja se za sebe samog mogu snaci uvijek radio sam,cinio se kao super posao za samca sam zaradjivao prilicno dosta,da mi svaki mjesec ostane prilicno puno para za neke hirove i zaebancije.
sad kad skontaz zena,hmm,pa hajd i da ona radi i bla bla,uzme se kakav kredit,i radis radis otplacujes,zivis skromno,dobijes otkaz promasis jednu ratu platiti,malo ti se nadupla,udjes u probleme,cijeli zivot se izvlacis.
nije to fino.

nisam guzonja nit imam para,nemogu priustit puno toga,al normalne uslove za zivot da,to mogu,i naravno samo iz ljubavi bi se ozenio,al nisam uopste razmisljao tome,prsten ja zena,ozbiljno ne.

nadam se da postoji neko takav,ko nece gledati "koliko vrijedim" u $ nego u dushi.
za sad se takva nije nasla,svakoj nesh fali.


još si ti mlad srećice moja ali ako mi je itko drag na ovom blesavom netu to si ti i želim ti svu sriću ovoga svita jer si tako hrabra osoba
anna
anna

Female
Broj komentara : 84
Age : 43
Mjesto : split
Registration date : 2008-02-04

Na vrh Go down

Udaja/ženidba u današnje vrijeme - ludost ili normalan čin? Empty Re: Udaja/ženidba u današnje vrijeme - ludost ili normalan čin?

Komentar by tranceAddict Sun Feb 10, 2008 4:36 am

anna (citat):
tranceAddict (citat):ne kontam se zeniti.
ja se za sebe samog mogu snaci uvijek radio sam,cinio se kao super posao za samca sam zaradjivao prilicno dosta,da mi svaki mjesec ostane prilicno puno para za neke hirove i zaebancije.
sad kad skontaz zena,hmm,pa hajd i da ona radi i bla bla,uzme se kakav kredit,i radis radis otplacujes,zivis skromno,dobijes otkaz promasis jednu ratu platiti,malo ti se nadupla,udjes u probleme,cijeli zivot se izvlacis.
nije to fino.

nisam guzonja nit imam para,nemogu priustit puno toga,al normalne uslove za zivot da,to mogu,i naravno samo iz ljubavi bi se ozenio,al nisam uopste razmisljao tome,prsten ja zena,ozbiljno ne.

nadam se da postoji neko takav,ko nece gledati "koliko vrijedim" u $ nego u dushi.
za sad se takva nije nasla,svakoj nesh fali.


još si ti mlad srećice moja ali ako mi je itko drag na ovom blesavom netu to si ti i želim ti svu sriću ovoga svita jer si tako hrabra osoba


hvala anci,jednog dana ti obavezno moram doci platit kavu Razz
samo polako mlad kazes,pa jesam Smile
zato moram da se pazim Razz
nema me ko drugi pazit Very Happy

ljubim ja anu svoju Smile
tranceAddict
tranceAddict
Moderator
Moderator

Male
Broj komentara : 86
Age : 35
Mjesto : VaNcouver
Registration date : 2008-02-07

Na vrh Go down

Udaja/ženidba u današnje vrijeme - ludost ili normalan čin? Empty Re: Udaja/ženidba u današnje vrijeme - ludost ili normalan čin?

Komentar by Sponsored content


Sponsored content


Na vrh Go down

Na vrh


 
Permissions in this forum:
Ne možete odgovoriti na teme ili komentare u ovom forumu